Česky Deutsch

Okolí

Mezi zajímavosti Strachotína patří Novomlýnské nádrže, které lákají jak k rybolovu, tak k různým vodním sportům, jachtingu a windsurfingu.

 

Turisty zajisté nadchne výšlap na nejvyšší vrchol CHKO Pálava Děvín (550 m.n.m.) se zříceninou hradu Děvičky.

Příznivci cykloturistiky ocení vyjížďky po vinařských cyklostezkách.

V nedalekém okolí se rozprostírá Lednicko-Valtický areál, který patří mezi chráněné památky UNESCO. Zajímavá jsou města:

 

 

 

 

STRACHOTÍN - Věrozvěstové Cyril a Metoděj už bdí nad Strachotínem :-) 
lednický zámek Lednice - zde se nachází zámek s velkým parkem, skleníkem, minaretem a Janohradem. V celém Lednicko-Valtickém areálu najdete Rybniční zámeček, Hraniční zámeček, Randez-vous, Tři Grácie, chrám Apollo, Obelisk, kaple sv. Huberta.
Tři grácie - v okolí Valtic. Je to kryté sloupořadí v Lednicko-valtickém areálu, před kterým je sousoší tří řeckých bohyň Pallas Athény, Artemidy a Afrodity. Pro sousoší se vžil název Tři Grácie, přestože s mytologickými Gráciemi nemá nic společného. Objekt, stojící v katastrálním území Charvátská Nová Ves, je chráněn jako kulturní památka České republiky.

Mikulov má také nádherný zámek, Dietrichštejnskou hrobku, Svatý kopeček, největší vinný sud a velké koupaliště s tobogánem.

    

valtický zámek Valtice mohou nabídnout prohlídku zámku
  Dolní Věstonice jsou zajímavé archeologickými vykopávkami a muzeem, kde je možnost shlédnout sošku věstonické Venuše.
Janův hrad Janův hrad je kulturní památka, součást Lednicko-Valtického areálu, zapsaného v roce 1996 na seznam Světového  kulturního dědictví UNESCO. Janův hrad byl vybudován u lovecké obory, na místě obtékaném ze tří stran řekou Dyjí. Sloužil jako lovecký zámeček - shromaždiště panstva před honem, místo konání posledních lečí. Po honech se zde konaly bohaté hostiny, na nichž se vyhlašoval Král honu. Objekt sloužil rovněž jako obydlí pro knížecího hajného.
Přístav ve Strachotíně - je zde možné přistoupit na loď a vydat se na okružní jízdu po Novomlýnsých nádržích.
 

V Pasohlávkách je možné navštívit nově otevřený Aqualand Moravia. Jedná se o nejmodernější zábavní centrum v České republice. Děti i dospělí se mohou vyřádit na 20 tobogánech a skluzavkách s celkovou délkou více než 1,7 km. Venkovní vodní atrakce Abbys a Boomerango určené pro 3místné rafty si můžete vyzkoušet vůbec poprvé v České republice! 

 

  

 

Není odtud daleko i samo město Vídeň (hl. město Rakouska - 79km) a i město Bratislava (hl. město Slovenska - 99km). Laa an der Thaya je malé lázeňské městečko v Rakousku, které je od našeho pensionu vzdáleno cca 40km. Nachází se zde krásné termální lázně s teplou slanou vodou, brouzdalištěm pro děti, vnitřními i venkovními bazény. Super, doporučujeme!